Tagasi

Kliinikust

Dr Raudsepp ja dr Raudvere töötasid 1990. aastate alguses Eesti Onkoloogiakeskuses arstidena, puutudes igapäevaselt kokku rinnavähi probleemidega. Tollal ei olnud Eesti Vabariik veel võimeline looma tänapäevast rinnavähi avastamise süsteemi. Kuna maailmas levinud ja Eestiski tunnustatud seisukohad rinnavähi varajase avastamise kohta olid dr Raudsepale ja dr Raudverele tuttavad, siis otsustati, et ka Eesti võiks olla üks nendest riikidest, kus seda süsteemi saab aidata korraldada erameditsiin.

Dr Theo Raudsepp ja dr Peeter Raudvere avasid 16. veebruaril 1994. aastal Tallinnas Tõnismäe Polikliinikus väikese mammograafiakabineti – AS Mammograafi.

AS Mammograaf oli tol ajal taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimene eraröntgenikabinet.

Tänaseks on ettevõte arenenud mitmekülgseks radioloogiakliinikuks, mis teeb koostööd mitmete tervishoiuasutustega nii Eestis kui ka piiri taga ning mida hindavad kõrgelt nii kolleegid kui ka patsiendid.

Mammograafi kliinikud asuvad praegu Tallinnas Kotka tänaval ja Estonia puiesteel.

Mammograafia radioloogiakliinikust saavad nõu ja abi kõik naised, kellel on rindadega seotud kaebusi (rindade valu või pakitsemine, ebamugavustunne, sõlmed või tükikesed rinnas, eritised rinnanibudest jne). Seega tegeleme rindade tervisega laiemas mõttes, mitte ainult rinnavähi avastamisega.

Lisaks rinnauuringutele, sh mammograafiale – teostatakse Mammograaf Radioloogiakliinikus ka magnetresonantstomograafia (MRT) uuringuid, röntgenuuringuid ning ultraheliuuringuid.

Kuna tänapäevased ja professionaalsed uuringuvõimalused peavad olema kättesaavad ka Eesti väiksemates keskkondades väljaspool pealinna, siis on Mammograaf Radioloogiakliinikul kaks uuringutreilerit – mammograafia trailer ning magnetresonantstomograafia (MRT) trailer, mis võimaldavad teostada uuringuid üle Eesti, viies haiguste varajase avastamise võimalused nii Lõuna-, Lääne- kui ka Ida-Eesti maakonnakeskustesse.